Yüksek kalite, hızlı servis prensiplerini benimsiyor;
bunun için otomasyon sistemlerini her aşamada kullanıyoruz.

Entegre bir kumaş üreticisi olarak teknolojiyi uzmanlığımızla birleştiriyor, kaliteli üretim ve hızlı teslim anlayışından ödün vermeyen bir yaklaşımı benimsiyoruz.

  İPLİK

  Modern iplik tesislerinde %100 ve karışımlı Compact, Siro, Ring, Vortex (MVS) ve Openend iplikler üretiyoruz.

  Kaliteli ürünlerin ancak en iyi ham madde, doğru üretim şartları ve kalite kontrol prensipleriyle üretilebileceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle üretim için en yüksek kalitedeki ham maddeleri seçiyor ve en iyi şekilde işliyoruz.

  Niğde’de konumlanan iplik üretim tesislerimiz 172.000 m² açık alan üzerine kurulu olup, 50.000 m² kapalı alana sahiptir, günlük üretim kapasitemiz 50 tondur.

   ÖRME

   Alanında uzman ekibimizle her çeşit örme kumaş üretimi

   Monarch, Mayer, Terrot başta olmak üzere 200’e yakın makineden oluşan geniş yuvarlak örme parkuru ile her tür örme kumaş çeşidini yüksek kalite standartlarında üretiyoruz.

    BOYAMA

    25 kg ile 1000 kg aralığında değişen kapasitelerde boyama

    Işıl Tekstil olarak her kumaş cinsinin farklı bir üretim hattına ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle HT-Jet, Pipo, Levent, Pad Batch boyama makineleriyle her türlü Pamuk, Viskon, Modal, Tencel, Bambu, Polyamid, Polyester ile İpek, Kaşmir, Yün, Angora ve Keten karışımlı kumaşlara en yüksek standartlarda boyama yapabiliyoruz.

    Örme kumaşa özel donanımlara sahip açık en merserize hattımızda her türlü boyalı ve baskılı kumaşı merserizeli olarak da üretebiliyoruz.

     BASKI

     Gelişmiş baskı tesisleri ve yaratıcı ekibimiz ile sınırsız üretim alternatifleri

     Rotasyon baskı tesislerimizde Reaktif, Pigment, Aşındırma, Devore, Dispers ve Asit Baskı teknikleriyle, 12+3'e çıkabilen renk sayısı ve tüm şablon boyutlarıyla her kaliteye baskı yapabiliyoruz.

     Desenlerin geliştirilmesi, şablonlarının hazırlanması ve numunelerinin üretimi dahil tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz.

      DİJİTAL BASKI

      Renklerin ve boyutların sonsuz derinliği

      Yüksek teknolojili endüstriyel baskı makineleriyle çok renkli ve detaylı desenleri hızlı ve kusursuz bir şekilde üretebiliyoruz.

       APRE

       İhtiyaca özel terbiye yöntemleri

       Özel donanımlı apre makineleriyle müşteri talebi doğrultusunda Pamuk, Viskon, Modal, Tencel, Polyester, Polyamid, Keten, Yün, Akrilik ve daha fazlası için özel işlem ve terbiye yöntemleri uyguluyoruz.

       60 gr/m² ile 750 gr/m² aralığındaki kumaşlara Cupro, Merserize, Laminasyon, Plise, Karbon Fırçalama, Traş, Şardon, Özel Efekt Apreleri yapıyoruz.

       KALİTE KONTROL

       Kusursuz ürünler teslim edebilmek adına üretimi her aşamasında hassasiyetle takip ediyoruz.

       Kullanılan ham maddeleri özenle seçiyor, kusursuz üretim prensiplerini benimsiyor ve mutlak müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.